w ,

10 historii, które sprawią, że zastanowimy się nad opublikowaniem swojego zdjęcia w Internecie.

Każdy z nas chociaż raz w życiu wysłał do Internetu swoje zdjęcie. Nasze zdjęcia na portalach społecznościowych zazwyczaj wstawiamy by podzielić się z innymi tym, co robimy na wakacjach lub pokazując nową fryzurę.

Czasami jednak fotografie te mogą zostać wykorzystane do nietypowych celów bez naszej wiedzy, dzięki czemu na różnych portalach możemy nagle natrafić na reklamę z nami w roli głównej. Kilka dni temu, użytkownicy popularnego portalu podzielili się swoimi historiami znalezienia osobistych fotografii w nieoczekiwanych i niezbyt przyjemnych miejscach. Temat ten poruszany był nie tylko przez osoby, których zdjęcia trafiły do sieci bez ich zgody, ale też osoby, których fotografie zostały legalnie sprzedane. Oto niektóre z tych przypadków.

1. Gra na gitarze
Jeden z użytkowników opowiedział, że pewnego dnia, student fotografii zrobił mu zdjęcie, kiedy ten grał na gitarze. Kilka dni później, fotografia ta znalazła się w reklamie leku na zaburzenia erekcji.

2. Drużyna sportowa
Jedna z historii, opowiadała nietypową sytuację nastolatka, który grał w drużynie sportowej. Pewnego dnia, wraz z całym zespołem zrobił sobie zdjęcie. Fotografia ta została wykorzystana jako zapełnienie do ramki sprzedawanej w pobliskim supermarkecie, którą kupiła babcia nastolatka.

zdjecia1

3. Zdjęcie na bateriach
Swoją historią podzieliła się również pewna kobieta. Jak napisała, kiedy miała 16 lat zostało wykonane jej zdjęcie. Niestety, bez jej wiedzy i zgody zostało ono użyte i umieszczone na bateriach do wibratora.

4. Sesja zdjęciowa
Historia jednego z użytkowników dotyczyła sesji zdjęciowej, na którą zabrała go mama, kiedy był dzieckiem. Kilka miesięcy po wykonaniu tych fotografii, jego zdjęcie pojawiło się na ulotkach dotyczących dzieci do adopcji.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik