w

10 niesamowitych zastosowań wody utlenionej, o których nie wie prawie nikt!

Woda utleniona znana także pod nazwą nadtlenku wodoru znajduje się w domu każdego z nas. Substancja ta wykorzystywana jest przez nas przede wszystkim do przemywania ran.

Jak się jednak okazuje, tą niezwykłą substancję możemy wykorzystać jako doskonały środek czyszczący w kuchni czy łazience lub wybielacz do tkanin. To jednak kilka z wielu sytuacji, w których możemy wykorzystać wodę utlenioną. Poniżej znajduje się lista 10 sposobów na wykorzystanie tej niezwykłej substancji.

wodautleniona1

1. Lek na przeziębienie lub grypę
Przeziębienie zwykle zaczyna się od tego, ze w uchu środkowym rozmnażają się bakterie. Jeśli zareagujemy w odpowiednim momencie, zapobiegniemy rozwinięciu się infekcji. Wystarczy, że zakroplimy wodą utlenioną uszy, a bakterie przestaną się namnażać.

2. Chore zatoki
Mieszanka wody utlenionej oraz soli fizjologicznej może być stosowana do płukania zatok. Nie powoduje to żadnych powikłań, a co więcej przynosi to niemal natychmiastową ulgę.

3. Profilaktyka
Woda utleniona jest najtańszym, dostępnym na rynku środkiem, który poprawia kondycję naszego organizmu. Spożywanie jednej kropli tej substancji wymieszanej w około 50 ml wody każdego dnia sprawi, że organizm będzie znacznie silniejszy.

4. Mycie zębów
Środek ten może zostać wykorzystany do stworzenia pasty do zębów. Wystarczy, że wymieszamy go z sodą oczyszczoną. Dzięki temu uzyskamy bardzo skuteczną pastę, wolną od szkodliwego dla nas fluoru.

5. Płukanie jamy ustnej
Woda utleniona może posłużyć nam do leczenia wszelkich zmian powstałych w jamie ustnej. Do jej płukania należy stworzyć mieszankę nadtlenku wodoru oraz 50 ml wody. Podczas jej stosowania należy jednak pamiętać, że nie wolno jej połykać. W przeciwnym razie dojdzie do podrażnienia błony śluzowej.

6. Kąpiel
Środek ten doskonale nadaje się do tego, by dotlenić nasze ciało. Wystarczy, że do każdej kąpieli dodamy 5 lub 6 buteleczek wody utlenionej, a następnie będziemy kąpać się przez ok. 40 minut, raz dziennie.

7. Leczenie chorób skórnych
Dzięki wodzie utlenionej, możemy uwolnić się od uporczywych wysypek, regularnie pojawiających się na naszej skórze. By pozbyć się tego problemu, należy zmiany skórne smarować do 2 razy dziennie za pomocą mieszanki wody utlenionej oraz rozpuszczonych w niej tabletek Hydroperytu, który można kupić w aptekach.

8. Czyszczenie kuchni oraz łazienki
Za pomocą wody utlenionej można w bardzo łatwy sposób wyczyścić oraz zdezynfekować wszystkie powierzchnie znajdujące się w kuchni oraz łazience. Do przygotowania preparatu do dezynfekcji, należy środek ten rozcieńczyć ze zwykłą wodą

9. Usuwanie bakterii E-coli z żywności.
Badania naukowe udowadniają, że nadtlenek wodoru jest doskonałym preparatem do usuwania bakterii E-coli z żywności przez nas spożywanej. Wystarczy, że będziemy moczyć je przez około 30 minut w mieszance niewielkiej ilości wody utlenionej oraz czystej wody.

10. Pranie
Woda utleniona jest także doskonałym wybielaczem. By zapewnić biel naszym ubraniom, a także pozbyć się z nich trudno usuwalnych plam, wystarczy że dodamy ok. 200 ml wody utlenionej do pralki, wlewając ją w miejsce wybielacza.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik