w

Kilka pytań z wiedzy ogólnej. Nie odpowiesz na więcej niż połowę z nich!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Poznanie historii, nauk przyrodniczych, sztuki czy filozofii pozwala na zrozumienie złożoności świata i rozwoju ludzkości. Dzięki temu zyskujemy większą perspektywę i umiejętność logicznego myślenia, które są kluczowe w podejmowaniu decyzji w życiu osobistym i zawodowym. Krótko mówiąc szeroka wiedza o świecie zdecydowanie ułatwia nam zrozumienie tego, co dzieje się w naszym życiu.

Czy odpowiesz bezbłędnie na te pytania?

Dziś wychodzimy do Was z ciekawą inicjatywą – quizem, który będzie miał za zadanie sprawdzić poziom posiadanej przez was wiedzy o świecie o rzeczach takich jak muzyka, psychologia, geografia czy biologia. Spokojnie, nie będziemy wymagać dokładnej specjalistycznej wiedzy, a jedynie danych bądź wiadomości o tym, co każdy z nas musi słyszeć. Chcemy zaznaczyć, że w tym quizie nie chodzi jedynie o udowodnienie wyższości, ale przede wszystkim o pozytywną zabawę – więc jeśli nie zdołacie odpowiedzieć na wszystkie pytania, to żaden problem – przecież możecie przetestować swoją wiedzę po raz kolejny. Życzymy wobec tego wszystkim powodzenia!

Co jest symbolem odrodzenia?

Kto napisał Jądro ciemności?

Czyją żoną była Bona Sforza?

Suma kątów wewnętrznych prostokąta wynosi:

Ekliptyka to droga pozornego rocznego ruchu:

Kilka prostych pytań! cz6

 

I jak poszedł test? Pytania były łatwe, czy może czasem brakowało Wam informacji w jakimś zakresie? Zachęcamy do pochwalenia się wynikami!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik