w

Kilka pytań z wiedzy ogólnej. Nie odpowiesz na więcej niż połowę z nich!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Poznanie historii, nauk przyrodniczych, sztuki czy filozofii pozwala na zrozumienie złożoności świata i rozwoju ludzkości. Dzięki temu zyskujemy większą perspektywę i umiejętność logicznego myślenia, które są kluczowe w podejmowaniu decyzji w życiu osobistym i zawodowym. Krótko mówiąc szeroka wiedza o świecie zdecydowanie ułatwia nam zrozumienie tego, co dzieje się w naszym życiu.

Czy odpowiesz bezbłędnie na te pytania?

Dziś wychodzimy do Was z ciekawą inicjatywą – quizem, który będzie miał za zadanie sprawdzić poziom posiadanej przez was wiedzy o świecie o rzeczach takich jak muzyka, psychologia, geografia czy biologia. Spokojnie, nie będziemy wymagać dokładnej specjalistycznej wiedzy, a jedynie danych bądź wiadomości o tym, co każdy z nas musi słyszeć. Chcemy zaznaczyć, że w tym quizie nie chodzi jedynie o udowodnienie wyższości, ale przede wszystkim o pozytywną zabawę – więc jeśli nie zdołacie odpowiedzieć na wszystkie pytania, to żaden problem – przecież możecie przetestować swoją wiedzę po raz kolejny. Życzymy wobec tego wszystkim powodzenia!

Ekliptyka to droga pozornego rocznego ruchu:

Co jest symbolem odrodzenia?

Czyją żoną była Bona Sforza?

Kto napisał Jądro ciemności?

Suma kątów wewnętrznych prostokąta wynosi:

Kilka prostych pytań! cz6

 

I jak poszedł test? Pytania były łatwe, czy może czasem brakowało Wam informacji w jakimś zakresie? Zachęcamy do pochwalenia się wynikami!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik