w

10 sygnałów, które wskazują, że należy trzymać się z dala od tej osoby. Tak rozpoznasz fałszywego przyjaciela!

Każdy z nas chce wierzyć, że wszyscy jesteśmy dobrzy. Niestety nie ma sensu oszukiwać, że nikt nie chce nas wykorzystać lub nie jest zły z natury. To są ludzie, których nie powinniśmy spotykać.

Psychologowie twierdzą, że 1 na 25 osób cierpi na zaburzenia socjopatyczne i bez skrupułów wykorzystuje innych. Jest jednak sposób, aby sprawdzić, czy nie spotykamy się z kimś takim, czy też zaczynamy przyjaźnić się z kimś, kto nie życzy nam dobrze. Jeśli zauważymy cechy konkretnej osoby wymienione poniżej, lepiej oddzielić je od naszego życia.

1. Brak realnego spojrzenia na rzeczywistość.
Tacy ludzie nie widzą swoich błędów, nie czują się odpowiedzialni i udają, że nic się nie wydarzyło, mimo że wszystko wskazuje na coś przeciwnego

2. Przekręcanie faktów.
Ci ludzie manipulują faktami i kłócą się na samym dole, a my w końcu myślimy, że nie ma o czym kłamać i że się mylimy.

3. Wstrzymywanie informacji.
Kiedy socjopata czuje, że coś może ujawnić swoją prawdziwą naturę, po prostu milczy. Wie, że cisza jest zabójcza dla tych, którym zależy i używa jej jako tajnej broni.

4. Wprowadzanie w błąd.
Poleganie na uczuciach innych jest haniebnym zachowaniem, a ten typ osoby jest w tym wyjątkowo dobry. Manipuluje i zwodzi innych tylko po to, aby jego ofiara poczuła się winna, przestraszona lub samotna.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik