.
6. Skurcze
Najczęstszym powodem skurczy jest zwyczajne odwodnienie. Kiedy nasze ciało nie otrzymuje wystarczającej ilości wody, mięśnie sporadycznie napinają się, dając sygnał, że czas nawodnić organizm. Jednak, jeżeli powtarzają się one bardzo często, warto skonsultować się z lekarzem.
7. Drżenie rąk
Trzęsące się ręce nie muszą oznaczać choroby Parkinsona. Wiele osób doznaje tego problemu przy nieprawidłowym odżywianiu się, niedoborze witamin i zwyczajnym stresie.
8. Pionowe wgłębienia na powierzchni paznokcia
Jest to odpowiednik zmarszczek na twarzy, który pojawia się wraz z wiekiem, lecz nie wyrządza ciału żadnej krzywdy. Jeśli jednak nasze paznokcie są odbarwione lub zniekształcone, należy zasięgnąć porady lekarza.
9. Pęknięte naczynka na oku
Jest to bardzo częsta dolegliwość u osób, które wytężają wzrok przez dłuższy czas. W większości przypadków, powodem jest zmęczenie lub intensywne pocieranie oka. Jeśli pęknięcia objawiają się w formie pojedynczych, czerwonych nitek, nie ma powodu do obaw.
10. Kłopoty z pamięcią
Przydarzają się one każdemu z nas. Może je powodować stres, pośpiech czy zmęczenie, dlatego nie powinniśmy się martwić, że jest to symptom choroby Alzheimera. Powodem do niepokoju jest zapominanie przeznaczenia przedmiotów codziennego użytku.