w

11-latka zmarła przez pastę do zębów. Stosowała ją zgodnie z zaleceniem dentysty…

11-letnia dziewczynka straciła życie przez pastę do zębów. Środek, który polecił jej dentysta miał wzmacniać szkliwo. Matka dziecka nigdy nie pomyślałaby, że zwykła pasta do mycia zębów może zawierać substancję, na którą uczulona była 11-latka.

Niestety dziecko zmarło po kilku dniach walki o jego życie. Mała Denise cierpiała na silną alergią, przez którą każdy produkt nabiałowy mógł wywołać u niej wstrząs anafilaktyczny. Monique, matka dziewczynki dokładnie sprawdzała skład każdego produktu, jednak nigdy nie przypuszczała, że takie substancje mogą znajdować się w paście do zębów. Jak się okazuje, pasta którą polecił dziewczynce dentysta, zawierała substancję wyprodukowaną z mleka krowiego.

Niestety, zastosowanie tego produktu okazało się być tragiczne w skutkach. Dziewczynka w ciągu kilku minut zaczęła się dusić i konieczne było przetransportowanie jej do szpitala. Tam lekarze rozpoczęli dramatyczną walkę o jej życie, mimo której dziewczynka zmarła. Teraz matka zmarłej 11-latki przestrzega innych rodziców, by nie doszło do podobnej tragedii.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik