w

12-latka rodziła nocą na wysypisku śmieci. Ochrona wezwała karetkę.

To nie była zwykła nocna zmiana pracowników wysypiska. Tym razem mieli do czynienia z czymś niesamowitym w pracy. Na wysypisku odnaleźli zwijającą się z bólu 12-latkę. Okazało się, że dziewczynka rodzi. Natychmiast wezwano karetkę. Sprawę bada policja.

Historia 12-latki z Ukrainy jest wstrząsająca. Do zdarzenia doszło w nocy kilka tygodni temu. Ochroniarze wysypiska w miejscowości Równe na zachodzie Ukrainy byli zszokowani, kiedy odnaleźli rodzącą 12-latkę. Na szczęście zachowali zimną krew i szybko wezwali pomoc. Około 2:00 w nocy dziewczynka trafiła do szpitala. Trafiła do regionalnego centrum perinatalnego. Sprawę skomentowała dr Viktoria Yenikiejewa.

wysypisko

Niestety, personel szpitala nie zdołał dowiedzieć się zbyt wiele o przeszłości dziewczynki. Okazało się, że nie ma ona stałego miejsca zamieszkania i kilka miesięcy wcześniej obchodziła swoje 12. urodziny. Poród zaczął się po pierwszej w nocy, ale chłopiec urodził się dopiero tego ranka. Dziewczyna urodziła bez najmniejszych komplikacji. Dalsze informacje pochodziły z wywiadu policyjnego. Media podały, że dziewczyna to Romka. Od kilku miesięcy miała ona mieszkać z rodziną w pobliżu wysypiska, na którym zaczęła rodzić. Nie wiadomo, jak długo mieszkał na Ukrainie, ponieważ nie mówi ani po ukraińsku, ani po rosyjsku.

wysypisko1

Dlatego też lekarze mieli duży problem z komunikacją z nią. Śledczy ustalili, że jej rodzina była zameldowana we wsi na Zakarpaciu, ale długo tam nie mieszkała. Wkrótce po zabraniu dziewczynki do szpitala lekarze powiadomili policję. Jeśli chodzi o stosunek z nieletnimi, prawo ukraińskie jest bardzo podobne do prawa polskiego. Kontakty seksualne z osobami poniżej 16 roku życia są zabronione. Z tego powodu lokalna policja automatycznie wszczęła dochodzenie w sprawie wykorzystania nieletniej. Funkcjonariusze wezwali matkę dziewczynki do szpitala, aby przyniosła jej dokumenty. Okazało się, że jedynym, jaki miała, był akt urodzenia. Jak dotąd nie zatrzymano potencjalnego sprawcy przestępstwa.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik