w

13-latek zostaje skazany na dożywocie za to, co zrobił dorosłej kobiecie. Przerażające!

Ta historia zaczęła się w 1990 roku. Debbie Bairgrie mieszkała wtedy ze swoją rodziną w Tampa w USA i tam urodziła drugie dziecko.

Kilka dni później, po raz pierwszy od urodzenia, wyszła na spotkanie z przyjaciółmi. Nie spodziewała się jednak, że tego dnia jej życie znacząco się zmieni. Po zakończeniu spotkania kobieta szła do domu, gdy usłyszała za sobą krzyk: „Ręce do góry!”. Debbie natychmiast zamarła, po czym odwróciła się, ale zdążyła tylko zobaczyć strzelającą za nią lufę pistoletu. Kula rozerwała jej szczękę, a po zabraniu do szpitala lekarze dali jej niewielką szansę na przeżycie.

strzal1

Sprawcę tego incydentu aresztowano po trzech dniach, a okazało się, że był to dopiero 13-letni Ian Manuel. Początkowo Debbie poczuła ulgę, że został złapany tak szybko, ale chwilę później zastanawiała się, jak dziecko jest w stanie zrobić coś takiego. Ze względu na wagę przestępstwa i brak okoliczności łagodzących Ian został skazany na dożywocie, a sędzia zdecydował się nawet na wyjątek prawny, który pozwoliłby na skazanie nieletniego tak surowo. W ciągu następnych kilku miesięcy rany na twarzy kobiety powoli goiły się, ale psychologiczne skutki ataku były znacznie trwalsze. Debbie bała się ciemności, która sprawiała, że ​​nie mogła zasnąć, i też się bała. Pewnego dnia otrzymała telefon z nieznanego numeru. Nigdy nie spodziewała się, że będzie miał taką rozmowę, ponieważ dzwoniącym był Ian. Mężczyzna chciał przeprosić za to, co zrobił i powiedzieć, że żałuje tego, co zrobił. Kobieta doceniła ilość pracy, jaką musiał włożyć, aby pokonać swój wstyd i wykonać telefon. Po tej rozmowie Ian Debbie napisał list, z którym rozpoczął wieloletnią korespondencję. W tym czasie kobieta przeszła kilka operacji plastycznych, które zrekonstruowały jej szczękę i przywróciły jej pierwotny wygląd.

strzal2

Z drugiej strony Ian spędzał większość czasu w izolatce ze względu na swój młody wiek, co oznaczało, że jego samotność miała głęboki wpływ na jego psychikę. Z drugiej strony listy Debbie były sposobem na nawiązanie kontaktu ze światem, który powstrzymywał go przed upadkiem. W wieku 39 lat mężczyzna został zwolniony z więzienia, co pozwoliło mu spełnić swoje marzenie i poznać Debbie. Podczas pierwszego spotkania rozmawiali o swoich przyszłych planach i marzeniach, a kobieta w końcu mogła osobiście powiedzieć Ianowi, że wybaczyła mu jego czyn.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik