w

5-letni chłopiec został skazany na dożywocie. Prokurator twierdzi, że dopuścił się poczwórnego morderstwa.

5-latek został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Zarzuca mu się poczwórne morderstwo, zakłócanie porządku oraz niszczenie mienia publicznego.

Ahmen Mansour Qarni urodził się 5 lat temu, a przestępstwa, o które jest oskarżony, miały zostać popełnione podczas zamieszek, kiedy chłopiec miał 1,5 roku. Zrozpaczony ojciec dziecka nie mógł uwierzyć w tę niedorzeczną sytuację. Obrońcy dziecka mówią, że doszło do pomyłki. Na ławie oskarżonych najprawdopodobniej miał zasiąść 50-letni Ahmed Karin. Nieporozumienie wywołało niedostarczenie aktu urodzenia chłopca w odpowiednim terminie.

 

5latek

 

Obrońca 5-latka tłumacząc całe zajście, mówi, że niestety sprawa została przekazana do sądu wojskowego, przez co chłopiec został skazany za przestępstwa, których dopuścił się ktoś inny. Omyłkowe skazanie chłopca, który w momencie popełniania przestępstw miał niecałe 2 lata wywołało zamieszanie w mediach społecznościowych. Ludzie krytykowali skorumpowany rząd i łamanie systemu prawnego. Na szczęście, międzynarodowe oburzenie jakie wywołał wyrok spowodowało zniesienie zarzutów i oczyszczenie z nich dziecka.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik