w

60% to wynik, jaki przeciętny człowiek nie jest w stanie pobić. Dasz radę to zrobić?

 

Czasami wydaje nam się, że znamy historię, geografię lub kulturę i tradycje, które nas otaczają. Ale czasami zdarza się też, że nie pamiętamy odpowiedzi na konkretne pytanie na jakiś wybrany temat, chociaż jesteśmy niemal przekonani, że znamy właściwą odpowiedź. Aby przetestować tego typu wiedzę, powstał dla was quiz!

Tylko najlepszym uda się osiągnąć dobry wynik!

Przed wami kilka pytań, które pomogą Ci sprawdzić swoją wiedzę i to, jak dobrze znasz różne szczegóły otaczającego nas świata. Jednak musimy być wobec Ciebie uczciwi i ostrzec – pytania są bardzo podchwytliwe i mogą wielu z Was wprowadzić w błąd, przez co tylko niewielka garstka osób biorących udział w quizie uzyska dobry wynik. Mimo to naszym zdaniem warto wygospodarować sobie kilka minut i spróbować swoich sił, choćby dlatego by sprawdzić poziom swojej wiedzy o otaczającym nas świecie. Jesteście gotowi, by się o tym przekonać? W takim razie do dzieła!

Pokazana na zdjęciu waluta obowiązuje w:

 

Popularna postać z kreskówek pokazana na powyższym kadrze jest znana z:

 

Bohaterką którego serialu jest aktorka pokazana wyżej?

 

Na jakiej pozycji gra polski piłkarz z powyższego zdjęcia?

 

Pokazane na zdjęciu zwierzę to:

Następne pytanie…
 

Podpowiedź: tutaj po każdym pytaniu będziesz mógł znaleźć małą podpowiedź która jednak nie będzie wprost naprowadzała na prawidłową odpowiedź, a naprowadzała na kontekst całego pytania, co powinno zdecydowanie ułatwić każdemu zadanie!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik