w

7 cech osobowości, których nikt nie lubi. Zobaczcie, co najbardziej drażni ludzi.

Niechęć do drugiej osoby niestety nie jest rzadkością. Od wieków, by przetrwać ludzie musieli być bardzo podejrzliwi w stosunku do nieznajomych im osób. W dzisiejszych czasach przetrwanie nie jest już problemem jednak mimo to, w ciąż spotykamy osoby, które mogą nas zwyczajnie denerwować.

Najczęściej, osoby te doprowadzają nas drażnić poprzez niektóre cechy charakteru. Poniższa lista przedstawia te cechy, które najbardziej irytują ludzi z całego świata.

1. Przesadny altruizm
Życzliwość to cecha, którą wszyscy doceniają. Jeśli jak zawsze odgrywamy rolę anioła i jesteśmy skłonni podjąć inicjatywę, aby pomóc wszystkim, ludzie mogą zacząć w nas wątpić.

2. Pisanie z błędami
Osoby, które wielokrotnie popełniają błędy w pisanym tekście, mogą sprawiać wrażenie, że nie można na nich polegać. Nawet jeśli jesteśmy uprzejmi, niedbały język może negatywnie wpłynąć na to, jak inni o nas myślą.

3. Przechwałki
Nikt nie lubi się chwalić, zwłaszcza, gdy inni ciągle wspominają, że znają sławnych ludzi. Takie zachowanie niestety nikomu nie imponuje, a jedynie może rozdrażnić. Im więcej bowiem się przechwalamy, tym mniej ludzi będzie nam wierzyć.

4. Gwiazdy mediów społecznościowych
Osoby, które bez przerwy korzystają z telefonu i nieustannie publikują swoje zdjęcia w Internecie lub mają ogromną ilość wirtualnych znajomych na portalach społecznościowych mogą być traktowane z dużą podejrzliwością.

5. Przesadna radość
Uśmiech budzi pozytywne emocje, ale jego zbyt duża ilość jest niezdrowa. Nieustanne chodzenie z uśmiechem na twarzy i beztroską postawą, nie musi być uważane przez innych za oznakę szczęścia. Wręcz przeciwnie, takie zachowanie jest bardziej związane z niewinnością i ignorancją.

6. Skomplikowane nazwiska
Czasami nawet nie musimy podejmować żadnych działań, aby irytować innych. Nasze nazwisko wystarczy. Badania pokazują, że imiona, które są trudne do napisania lub wymówienia, nie są tak dobre, jak te proste. W rezultacie ludzie o prostych nazwiskach są bardziej skłonni do nawiązywania przyjaźni i spotkań towarzyskich.

7. Nadmierna wstydliwość
Ciągła samokrytyka może irytować wielu ludzi. Aby zrobić dobre wrażenie na nowych przyjaciołach lub współpracownikach, niektórzy ludzie ukrywają przechwałki pod pozorem samokrytyki. Tego typu sztuczki są zwykle widoczne gołym okiem i z pewnością nie pomogą nam w uzyskaniu sympatii innych.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik