w

8 najczęstszych przyczyn rozpadu związków. Wszystkie są zależne od nas.

Każdy kto jest w związku doskonale wie, że nie polega on wyłącznie na dawaniu upominków swojej drugiej połówce. Należy jednak wiedzieć, że tak pozorna rzecz jak zapominanie o ważnych rocznicach może być powodem do poważnej kłótni, a nawet może doprowadzić do zakończenia związku.

Kłótnie i zapominanie o ważnych datach to jedynie niektóre z pośród wielu najczęstszych przyczyn rozpadu związków. Oto rzeczy, których szczególnie trzeba unikać.

zwiazki

1. Brak wspólnego spędzania czasu
Do budowania długiej relacji należy mieć wspólne zainteresowania ze swoją drugą połówką, przy których będziemy mogli spędzać nasz wolny czas. Pomoże to nam w budowaniu relacji.

2. Roztrząsanie przeszłości
Jeżeli zaczniemy całkiem nowy rozdział naszego życia, nie powinniśmy wspominać przeszłości w czasie kłótni lub sporu.

3. Narzekanie na wady partnera oraz brak chwalenia jego zalet
Jeżeli nasz partner bądź partnerka robi coś źle, możemy go skrytykować, jednak powinniśmy pamiętać aby także chwalić go, jeśli robi coś dobrze. W przeciwnym razie, przestanie on robić cokolwiek.

4. Zapominanie o ważnych okazjach
Jeżeli wciąż zapominamy o ważnych dla naszego związku datach, powinniśmy zwyczajnie zapisać przypomnienie w naszym telefonie. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych kłótni.

zwiazki1

5. Kłamstwa
Pod żadnym pozorem nie powinniśmy okłamywać naszych drugich połówek. Raz podważone w ten sposób zaufanie będzie naprawdę ciężko odbudować.

6. Egoizm
Zapominanie o potrzebach partnera to pierwszy krok do rozpadu naszego związku. Przez brak zainteresowania, nasza druga połówka zacznie szukać go gdzieś indziej.

7. Współżycie jako kara lub nagroda.
Jeżeli stosunek występuje w związku wyłącznie jako nagroda a nie dlatego, że para ma ochotę na siebie nawzajem, kwestią czasu jest kiedy dojdzie do zdrady.

8. Rutyna
Po długim czasie ciężko jest uniknąć pewnych schematów oraz wpadnięcia w rutynę. Trzeba więc pracować nad tym, by związek nie stał się monotonny.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik