w

9-latek wyzywał i bił swoją matkę. Groził jej nawet nożem…

Chociaż wielu rodziców próbuje wyjaśnić zachowanie swojego dziecka z ADHD, istnieją mity i nieporozumienia na temat tych zaburzeń. Jednak czasami przyczyna jest gdzie indziej.

Ta kobieta powiedziała sobie, że jej syn ma ADHD. Problem okazał się znacznie poważniejszy. Debbie zajęło dużo czasu, zanim nie docenił tego, co się dzieje w domu. Powtarzała sobie, że jej syn jest po prostu nadpobudliwy i pewnego dnia wyrośnie z tego. Jednak zachowanie chłopca pogarszało się z czasem i ostatecznie wymagana była specjalna interwencja.

mama1

Chociaż kobieta ma czworo dzieci, to 9-latka sprawiła jej największe problemy. Wszystko zaczęło się od plucia, a następnie wulgaryzmów, ciągnięcia i rzucania przedmiotami. Kiedy Joe zaczął bić matkę, 36-latek przestraszył się. Opowiedziała o swoich problemach w programie śniadaniowym, gdzie rozpaczliwie prosiła o pomoc. Jedna szczególna sytuacja zszokowała publiczność, ponieważ kobieta wyznała, że ​​jej syn groził jej nożem. Agresja, której od niego doświadczyła, naprawdę sprawiła, że ​​Debbie bała się własnego dziecka.

mama2

Wiele osób szybko zorientowało się, że błąd był faktycznie po stronie matki, która nie stawiła dziecku żadnych granic. Nie było żadnej kary ani pracy behawioralnej, która mogłaby uczyć Joe o nagannym i agresywnym zachowaniu. Debbie w końcu zdecydowała się zwrócić o pomoc do specjalistów. W ramach programu znalazła również psychoterapeutę, który rozpoczął pracę z 9-latkiem.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik