w

Z pozoru łatwy… ale to tylko pozory!

Nie trzeba być geniuszem, żeby dobrze się bawić! Quiz wiedzy ogólnej to świetna rozrywka dla każdego, kto lubi sprawdzać swoje umiejętności i wiedzę z różnych dziedzin. Czasem chodzi o konkretne informacje, czasem o sprytne skojarzenia, a niekiedy – o czysty łut szczęścia. Taki miks sprawia, że quiz jest dynamiczny i nieprzewidywalny.

Zasady są banalnie proste: 15 pytań, do każdego po trzy odpowiedzi. Tylko jedna z nich jest poprawna. Po wybraniu odpowiedzi przechodzisz dalej – aż do końca. Po zakończeniu quizu otrzymasz wynik i krótki komentarz, który może Cię rozbawić albo zainspirować do dalszych prób. Możesz też udostępnić swój rezultat znajomym i zobaczyć, kto najlepiej radzi sobie w wiedzy ogólnej. Podejmij wyzwanie i baw się dobrze!

Dobrze Ci idzie! Oto kolejne pytania:

O kim opowiada film Sztos?

1. O policjantach
2. O oszustach
3. O turystach

Kiedy Warszawa została stolicą Polski?

1. W 1487 roku
2. W 1295 roku
3. W 1596 roku

Figurą płaską nie jest:

1. Trapez
2. Koło
3. Sześcian

Która koalicja sprawowała władzę w Polsce w latach 1997-2000?

1. SLD-UP-PSL
2. PiS-Samoobrona-LPR
3. AWS-UW

Indygo to nazwa odcieniu koloru:

1. czerwonego
2. żółtego
3. niebieskiego

Jaki wzór sumaryczny posiada kwas węglowy?

1. H3PO4
2. H2CO3
3. HNO2

Kto napisał Jądro ciemności?

1. Juliusz Verne
2. James Joyce
3. Joseph Conrad

Nudelzupa to śląskie określenie:

1. Barszczu czerwonego
2. Pomidorowej z ryżem
3. Rosołu z makaronem

Iloczyn to:

1. wynik dzielenia
2. wynik odejmowania
3. wynik mnożenia

Nazwa jakiej dyscypliny sportowej oznacza dosłownie „prawo pięści i stopy”?

1. Tarung Derajat
2. Taekwondo
3. Tangsudo
Następne pytanie…

Został jeszcze jeden krok!


Udostępnij ten quiz, aby poznać swój wynik:

facebookUdostępnij

Want more stuff like this?

Get the best viral stories straight into your inbox!
Don`t worry, we don`t spam

Quizy wiedzy ogólnej stały się częścią codziennego życia wielu internautów. To jedna z tych form rozrywki, które angażują bez względu na wiek, wykształcenie czy zainteresowania. Ich siłą jest różnorodność i natychmiastowy efekt – już po kilku kliknięciach wiemy, na czym stoimy. Sprawdzanie się to naturalna potrzeba – quizy dają możliwość robienia tego w lekki i przyjemny sposób. Nie wymagają rejestracji, nie oceniają i nie stresują – po prostu zachęcają do zabawy. Wiele osób sięga po nie rano, w drodze do pracy lub wieczorem, jako sposób na zresetowanie umysłu. Quizy świetnie nadają się też na przerywnik w nauce lub pracy – krótka przerwa, która aktywizuje mózg. Każde pytanie to nowa okazja, by przypomnieć sobie coś znanego lub odkryć coś nowego. Współczesne quizy są estetyczne, multimedialne i dobrze przemyślane – to już nie tylko testy, ale mini-przygody. Coraz częściej pełnią funkcję edukacyjną, ale bez presji i ocen. To nauka „przy okazji” – skuteczna i przyjemna. Quizy można robić solo, z rodziną, w grupie znajomych albo w pracy, jako integrację zespołu. Ich uniwersalność to jeden z kluczy do sukcesu.

Quizy często stają się tematem rozmów – porównujemy wyniki, śmiejemy się z błędnych odpowiedzi, wspólnie odkrywamy ciekawe fakty. To buduje więzi i tworzy dobre emocje wokół nauki. Quizy angażują, bo są nieprzewidywalne i różnorodne. I co najważniejsze – zawsze można spróbować jeszcze raz i być lepszym.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik