w

Chciała zjeść z synem banana. Musiała się ewakuować z domu.

Pająki to jedne z najbardziej nielubianych zwierząt na świecie. W większości przypadków to kobiety się na nie złoszczą. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia.

Dość bliskie spotkanie z tymi owadami miało miejsce w domu, w którym kobieta imieniem Gemma zamierzała jeść banany ze swoim synem Leo. Kiedy matka zaczęła obierać owoce, w ciągu kilku chwil na jej dłoni pojawiły się dziesiątki małych pająków, które błyskawicznie rozprzestrzeniły się po całym domu.

banany2

Jak się okazało, owady te były wałęsakami brazylijskimi, najbardziej jadowitymi pająkami na świecie. Żyją w tropikalnych regionach Ameryki Północnej i Południowej. Po chwili Gemma zdała sobie sprawę, że sama nie poradzi sobie z inwazją pająków i postanowiła wezwać pomoc. Dyspozytor nakazał jej uciekać z synem do czasu, aż odpowiednie służby zajmą się niechcianymi gośćmi.

banany1

W międzyczasie specjalny zespół spryskał całe wnętrze domu specjalnym środkiem owadobójczym. Zapewnili kobietę, że żaden pająk nie przeżył i może bezpiecznie wrócić do domu. Na szczęście historia zakończyła się szczęśliwie dla kobiety i jej dziecka, ale do dziś Gemma sprawdza swoje ubrania przed ich założeniem, ponieważ nie jest pewna, czy wszystkie pająki nie żyją.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik