w

Chiropraktyk alarmuje: nigdy nie śpijmy na prawym boku!

Lekarze w wielu wywiadach regularnie podkreślają to, jak ważna dla naszego zdrowia jest odpowiednia pozycja podczas snu. Wielu specjalistów uważa także, że pod żadnym pozorem nie powinniśmy spać na prawym boku, ponieważ bardzo mocno wpływa to na regenerację naszego organizmu.

By w pełni zregenerować go po całym dniu, należy polepszyć jakość naszego snu. Każdemu znane uniwersalne zasady to wygodny materac, przewietrzona sypialnia, odpowiednio dobrana poduszka oraz rezygnacja z używania telefonu lub komputera tuż przed zaśnięciem. Równie ważna jest jednak pozycja w której śpimy. Zdaniem lekarzy, najlepszym wyborem jest spanie na lewym boku, ponieważ może to przynieść wiele korzyści. Poniżej znajdują się niektóre z nich.

spanie

1. Wsparcie pracy serca
Leżąc na lewym boku odciążamy nasze serce i tym samym poprawiamy krążenie, co jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży.

2. Udrożnienie dróg oddechowych
Śpiąc na lewym boku udrożniamy nasze drogi oddechowe, co potwierdzają badania. Pozycja ta szczególnie wskazana jest dla osób borykających się z chrapaniem lub płytkim oddechem.

3. Poprawa trawienia
Leżąc w tej pozycji, grawitacja ułatwia przemieszczanie się resztek pokarmowych z jelita cienkiego do grubego, natomiast kwasy żołądkowe nie przedostają się do przełyku.

4. Wyeliminowanie ucisku trzustki
Śpiąc w taki sposób, unikamy ucisku żołądka na trzustkę, dzięki czemu organ ten może bez problemów pracować, a enzymy w niej produkowane mają swobodny przepływ.

5. Ból kręgosłupa
Jeśli śpiąc w tej pozycji podkurczymy nogi, odtworzymy naturalną krzywiznę naszego kręgosłupa, dzięki czemu unikniemy napięć oraz skurczy.

6. Oczyszczenie mózgu z toksyn
Badania przeprowadzone w jednym z amerykańskich uniwersytetów dowiodły także, że leżąc na lewym boku, mózg oczyszcza się z toksyn. Tym samym, pozycja ta może zapobiegać powstawaniu wielu chorób neurologicznych.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik