w

Chłopiec niemal doprowadził do tragedii. Maluch kopał i bił bezbronnego psa.

Każdy z nas, z pewnością słyszał kiedykolwiek, że jakiś pies pogryzł dziecko. Opiekunowie dziwią się wtedy, ponieważ zwierzak nigdy nie był agresywny, przez co najczęściej jest on usypiany.

Warto się zastanowić, czy jakikolwiek pies bez powodu jest w stanie zaatakować dziecko. Niedawno w sieci pojawiło się nagranie, na którym widzimy dziecko bijące psa. Owczarek był co prawda cierpliwy, ale cała sytuacja mogłaby skończyć się dna malucha bardzo źle. Z początki widzimy, jak dziecko bije psa, a następnie go kopie. Owczarek na szczęście nie reaguje i dalej bawi się piłką. Później, maluch wsiada na rowerek i wjeżdża w zwierzaka.

bicie1

Cierpliwość psa jest jednak godna podziwu, ponieważ w takiej sytuacji mógłby po prostu dziecko zaatakować. Naprawdę często zdarza się bowiem, że dzieci zaczepiają psy i robią im krzywdę. Czworonóg wysyła wtedy sygnał ostrzegawczy, którego malec nie jest w stanie odczytać, przez co pies może zacząć się bronić. Na końcu niestety dorośli myślą, że wszystkiemu winien jest pies, który zaatakował tylko z pozoru niewinne dziecko. Każdy maluch powinien być uczony tego, że zwierzakom należy się szacunek. One również mają prawo do spokoju i własnej przestrzeni.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik