w

Ciemny pierścień wokół szyi to objaw poważnej choroby. Jeśli zaobserwujesz go u siebie, natychmiast udaj się do lekarza.

Panthera Myhill w wieku 14 lat zaczęła doświadczać ciągłej suchości w ustach oraz bólów głowy. Wkrótce odkryła ciemny pierścień wokół swojej szyi, który okazał się objawem choroby.

Martwiąc się objawami swojej córki, matka Panthery zabrała ją do szpitala. Tam usłyszały straszną diagnozę – Panthera choruje na cukrzycę typu 2. Zabarwienie skóry na jej ciele wynika z nadmiaru insuliny, hipoglikemii lub po prostu od ilości cukru we krwi. Regularne ćwiczenia fizyczne i zdrowy tryb życia mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu glukozy we krwi.

Jednym z poważnych zagrożeń, związanym z tą chorobą, jest zwiększone ryzyko wystąpienia zatoru tętnic, co może prowadzić do udaru lub zawału serca. Teraz matka Panthery stara się zwrócić uwagę innych rodziców, by dokładniej przyglądali się swoim dzieciom i zauważyli, jakie objawy mogą świadczyć o chorobie. Wczesna diagnoza cukrzycy typu 2 jest kluczowa dla zapobiegania poważnym powikłaniom.

 

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik