w

Ciężarna nie chciała rodzić bez makijażu. Skurcze nie przeszkadzały jej w malowaniu się.

Poród to zarazem bolesne, ale i piękne doświadczanie. W takich chwilach żadna kobieta nie myśli o wyglądzie jednak jak może się okazać istnieje pewien trend by ciężarne podczas porodu wyglądały tak jakby chwilę wcześniej opuściły salon kosmetyczny.

Dla niektórych matek może to być dziwne jednak naprawdę wiele kobiet przechodzi zabiegi kosmetyczne tuż przed porodem, co udowodniły przeprowadzone przez specjalistów ze Stanów Zjednoczonych badania. W tych samych badaniach, pytano przyszłe matki, dlaczego przejmują się swoim wyglądem w tym właśnie momencie.

makijaz1

Wiele z nich odpowiedziało, że chcą wyglądać dobrze na zdjęciach lub chcą podobać się partnerowi. Inne badanie wykazało natomiast, że niektóre ciężarne malują się dopiero 2,5 godzin po porodzie. Blogerka Alexis Jade z Kalifornii tuż przed swoim porodem nagrała lekcję makijażu dla przyszłych mam. Nie przeszkodziły jej w tym nawet bolesne skurcze.

makijaz2

Lee Ann odmówiła natomiast porodu, dopóki nie ukończyła swojego makijażu. Wiele pań z pewnością nie zdecydowałoby się na tak nietypową czynność tuż przed przyjściem długo wyczekiwanego dziecka na świat.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik