w

Co mówi o tobie pozycja w której zazwyczaj siedzisz? Wystarczy zrobić prosty test!

Czasem możemy mieć wrażenie, że nieustannie zostajemy przez innych poddawani ocenie, zarówno pod względem naszego wyglądu, jak i zachowania czy choćby nawet stylu wypowiedzi. I choć mogłoby się wydawać że większość z tych rzeczy nie ma żadnego głębszego znaczenia, to po głębszej analizie i zrozumieniu podstaw mowy ciała może się okazać, że jest zupełnie inaczej.

Jedną z takich pozornie nie mających większego znaczenia rzeczy jest sposób, w jaki zazwyczaj siedzimy. Okazuje się bowiem, ze zdaniem specjalistów od mowy ciała ułożenie naszych nóg nie zależy ani od przypadku, ani od naszej wygody, a od tego, jaki komunikat w sposób podświadomy chcemy wysłać światu. Choć brzmi to dość niewiarygodnie, to wystarczy tylko wyróżnić pięć najpopularniejszych sposobów siadania, z których każdy niesie za sobą konkretne przesłanie i informacji o osobie, która w ten sposób usiadła.

 

 

Jeśli wobec tego jesteś ciekawy bądź ciekawa, co sposób siadania mówi o tobie bądź o kimś z twojego otoczenia, spójrz na grafikę powyżej i wybierz sposób ułożenia nóg, który chcesz sprawdzić, a na kolejnych stronach znajdziesz znaczenia każdego z nich.

Kliknij przycisk Następna strona poniżej, aby przejść do opisów poszczególnych typów…

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik