w

Codzienne picie piwa wydłuża życie. Potwierdzili to naukowcy z Holandii.

Wbrew oczekiwaniom badanie przeprowadzone na jednym z holenderskich uniwersytetów przyniosło zaskakujące wyniki. Udowodniono, że codzienne picie piwa może znacznie zwiększyć szanse na osiągnięcie wieku 90 lat. W końcu może to być wymówka, której szuka się od lat.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Maastricht w Holandii doprowadziło do zaskakujących wniosków. Mężczyźni, którzy codziennie piją pół litra piwa, mają o 81 procent większe szanse na długie życie. Jest też dobra wiadomość dla pań. Kobiety, które piją porównywalne ilości piwa, mają szansę na wydłużenie życia nawet o 1/3. Główny badacz prof. Dr. Piet van den Brandt i jego zespół przez 20 lat śledzili nawyki picia 5500 osób. Jak mówi, analizy wykazały znacząco pozytywne powiązania między alkoholem a długowiecznością wielu osób. Ich teoria, a przynajmniej jedna z nich, głosi, że picie z umiarem jest w rzeczywistości dobre dla serca.

piwo

Należy jednak pamiętać, że zbyt duża jego ilość jest toksyczna. Oznacza to, że nie można się upić, jeśli chcemy cieszyć się długim życiem. Jeśli nie pijemy, nie oznacza to, że jesteśmy na złej drodze. Osoby niepijące powinny ostrożnie wybierać napoje, które spożywają. Należy pamiętać, że istnieją również inne badania sugerujące, że jeden drink z alkoholem wypity raz na tydzień może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka. Więc wybór należy do nas. Możemy uratować nasze serca, pijąc, ale umierając na raka. Jak argumentują naukowcy, we wszystkim najważniejszy jest umiar.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik