w

Czuła, jakby rozrywano jej mięśnie, by wydostać jej dziecko. Cesarka była dla niej wielką traumą.

Cesarskie cięcie, to dość często wykorzystywana metoda porodu, do której każdy podchodzi trochę inaczej. Podczas gdy niektóre z pań nie mają wyjścia, dla innych jest to łatwiejsza metoda narodzin, na którą decydują się, ponieważ słyszały, że jest ona bezbolesna.

Głos w tej sprawie zabrała Ray Lee ze Stanów Zjednoczonych, która miała już dość komentarzy o tym, że cesarskie cięcie to najłatwiejszy sposób na narodziny dziecka. Kiedy młoda matka zaszła w ciążę, była zachwycona. Po porodzie czuła, że spotkało ją ciężkie, lecz zarazem piękne doświadczenie. Dzielnie znosiła ból, jednak po kilku godzinach męki lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia.

cesarka

Kobieta słyszała wcześniej, że nie ma nic złego w tej metodzie, jednak dzisiaj jest już pewna, że była to najbardziej przerażające rzecz, jaką doświadczyła kiedykolwiek. Kiedy było już po wszystkim, Ray postanowiła opisać swoje doświadczenie na portalu społecznościowym. Kobieta w swojej wypowiedzi porównała ten sposób porodu do rozrywania wszystkich mięśni i warstw tkanki tłuszczowej, by dotrzeć do dziecka. Tuż po porodzie, nie była ona w stanie robić podstawowych czynności, przez ból po zabiegu. Jednak jak sama twierdzi, mogłaby to przechodzić codziennie, by móc później patrzeć na twarz swojego synka.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik