w

Czy jesteś gotów stawić czoła pytaniom, które zadają tylko najbardziej elokwentni?

Czy masz przekonanie, że zdobyłeś wszechstronną wiedzę z różnych dziedzin, będąc praktycznie ekspertem we wszystkim? A może chciałbyś po prostu zweryfikować poziom swojej wiedzy w ten monotoniczny dzień? Wydaje ci się, że świetnie orientujesz się w realiach lat 90. i okresie PRL-u? Jeśli tak, to nasza dzisiejsza rozrywka jest właśnie dla Ciebie przygotowana!

Czy jesteś gotowy, aby podjąć wyzwanie? Jednak ostrzegamy, to zadanie nie będzie łatwe! Przed tobą test, składający się z bardzo wymagających pytań, mający na celu sprawdzenie twojej wiedzy na temat końcówki poprzedniego stulecia, okresu, który dla wielu z nas oznaczał młodość. Statystyki jednoznacznie wskazują, że pytania nie są łatwe, a 100% poprawnych odpowiedzi osiąga jedynie nieliczna grupa, zaliczająca się do wąskiego grona najlepszych. Czy uda ci się do nich dołączyć? Sprawdźmy to razem!

 

W okresie Polski Ludowej, zabawy i formy rozrywki miały swoje charakterystyczne cechy, dostosowane do ówczesnej rzeczywistości społeczno-politycznej. Jeden z popularnych rodzajów zabaw to tzw. „potance”, czyli imprezy taneczne, które odbywały się w lokalach kultury, domach ludowych czy klubach. Potancówki stanowiły okazję do integracji społeczności lokalnej, a uczestnicy tańczyli do muzyki popularnej, zarówno rodzimej, jak i zagranicznej.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik