w

Czy odpowiesz prawidłowo na najbardziej podstawowe pytania z wiedzy ogólnej?

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Ładowanie

Odpowiedziałeś poprawnie na %%score%% z %%total%% pytań!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Rozwój osobisty i umiejętności społecznych to jedna z rzeczy, którą wiedza niewątpliwie wspiera. Dzięki niej stajemy się bardziej otwarci na świat, bardziej elastyczni w myśleniu, a także zwiększa się nasza kreatywność i umiejętność podejmowania decyzji. Ponadto, wiedza ogólna pozwala na lepsze porozumienie się z ludźmi o różnych poglądach i przekonaniach, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach.

Czy te pytania będą dla Ciebie wyzwaniem?

Tym razem wychodzimy z tak bardzo świetną formą treningu myślowego, jaką jest quiz wiedzy o świecie. Rozrywka ta, poza faktem, że jest genialną opcją do sprawdzenia poziomu posiadanej wiedzy z zakresu takich zagadnień jak historia, polityka, a także muzyka i instrumenty, może ponadto dać okazję na pozyskanie świeżej wiedzy o świecie, który jest wokół nas. Pomimo całkiem sporego stopnia trudności, przy odrobinie skupienia i logicznego myślenia maksymalny wynik nie powinien dla większości z Was stanowić kłopotu, choć okaże się to dopiero wtedy, kiedy udzielicie już odpowiedzi na każde z pytań. Gotowi do testu? Powodzenia!

Najwyżej położone miasto w Polsce to…

Jakie miasto nazywane jest czasami „polską Wenecją”?

W jakim mieście urodził się Kopernik?

Jakie miasto ma legendę o dwóch koziołkach walczących na ratuszowej wieży?

Za najstarsze miasto w Polsce uważa się…

Quiz wiedzy ogólnej cz6

 

I jak emocje? Pytania były banalne, czy może tym razem nie udało Wam się na każde z pytań odpowiedzieć właściwie? Zachęcamy zatem do pochwalenia się osiągniętym wynikiem w komentarzu oraz udostępnienia naszej zabawy znajomym – niech i oni wezmą udział i dowiedzą się, jak wielką wiedzę o naszym cudownym świecie mają!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik