w

Czy Twoja wiedza jest na tyle obszerna, żeby pokonać ten quiz? Sprawdź!

Czy sądzisz, że masz wszechstronną wiedzę z różnorodnych dziedzin i jesteś gotowy na każde wyzwanie? A może pragniesz odskoczni od monotoni tego dnia? Czujesz się pewny swojej znajomości lat 90. i okresu PRL-u? Jeśli tak, to przygotowane przez nas zadanie stanowi idealną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności! Jesteś gotowy, by się przekonać, czy jesteś w stanie sprostać temu wyzwaniu?

Niemniej jednak, chcemy Cię ostrzec – to nie będzie łatwe! Czekają na Ciebie pytania z ukrytym sensownym przesłaniem, mające na celu sprawdzenie Twojej wiedzy na temat końcówki poprzedniego stulecia. Statystyki jednoznacznie wskazują, że pytania te nie należą do prostych, a perfekcyjną znajomość osiąga jedynie nieliczna grupa, zaliczająca się do elitarnego grona najlepszych. Czy uda Ci się do nich dołączyć? Pozwólmy sprawdzić!

 

W okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL), podróżowanie było mocno uregulowane i kontrolowane przez władze. Obywatele mieli ograniczony dostęp do zagranicznych podróży, a wyjazdy za granicę wymagały uzyskania specjalnej zgody. Podróże zagraniczne były zazwyczaj zarezerwowane dla osób pełniących ważne funkcje państwowe, artystów czy sportowców reprezentujących Polskę. Zwykli obywatele mieli ograniczone możliwości podróżowania za granicę, a sam proces uzyskania paszportu i wizy był czasochłonny i skomplikowany.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik