w

Dała dziecku imię po dziadku. Dzisiaj dzieci śmieją się z niego i wytykają go palcami.

Czy istnieje coś takiego jak moda na imiona? Oczywiście każdy z nas pewnie pamięta uczucie, którer towarzyszyło momentowy wyboru imienia dla swojego dziecka. Warto jednak nie poddawać się modom i nazywać swoje pociechy tak, by nam się podobało i żebyśmy poczuli, że jego imię odzwierciedla jego charakter.

Są też osoby, które nadają dzieciom imiona przekazywane z pokolenia na pokolenie lub odnoszące się do bliskich im sytuacji. Dokładnie to zrobiła ta kobieta, gdy urodził się jej syn. Niestety imię, które nadała mu matka, jest dla chłopca powodem do płaczu. Jego rówieśnicy, słysząc je, śmieją się z niego. 9-latek nosi bowiem imię po swoim pradziadku, który wychowywał jego matkę.

 

 

Była to najbliższa osoba dla kobiety, dlatego ta postanowiła nadać synowi takie imię. Nie sądziła jednak, że w przyszłości będzie to powodem problemów chłopca. Jego imię przez kilka tygodni było obiektem drwin innych dzieci, jednak na szczęście, po pewnym czasie rówieśnicy 9-latka przestali mu dokuczać. Rodzice chłopca mają nadzieję, że podobne sytuacje nie będą miały miejsca w przyszłości, a ich syn zrozumie, że imiona, które są modne, nijak mają się do tych, które mają wartość sentymentalną.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik