w

Dramat nadmorskich hotelarzy. Właściciele pensjonatów załamują się.

Niespodziewanie po urokliwej wiośnie nastało lato pełne chłodów i deszczów, sprawiając, że nad polskim wybrzeżem zawisły gęste chmury, a wiatr niesie zimno znad morza.

Właściciele pensjonatów i hoteli donoszą o niepokojącej tendencji – ponad 40 procent pokoi pozostaje pustych. To zaskakujące, ale jak tłumaczą, brak zainteresowania turystów wynika przede wszystkim z niekorzystnych warunków pogodowych.

To lato nie jest łaskawe dla tych, którzy marzyli o wypoczynku nad polskim morzem. Tego typu sytuacja to prawdziwy zgrzyt dla branży hotelarskiej, która jeszcze niedawno cieszyła się ogromną popularnością i tłumami wczasowiczów.

morze

Przedsiębiorcy działający w branży hotelarskiej z nostalgią wspominają poprzednie miesiące, kiedy słońce prażyło, a plaże nadbałtyckie były zalane turystami. Dziś, jednak, obserwują spadek zainteresowania oraz fakt, że coraz mniej osób decyduje się na dłuższy pobyt.

To lato, wydaje się, przynosi nie tylko chłód pogodowy, ale również lodowate notowania dla hotelarzy i pensjonariuszy. Czy przyniesie jeszcze jakieś pozytywne zaskoczenie? Czas pokaże.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik