w

Dzień po weselu przeliczyła pieniądze z kopert. Twierdzi, że to jakiś żart.

Niektóre osoby twierdzą, że jeżeli wesele ma miejsce w restauracji, wypada wręczyć parze dużą kwotę w prezencie. Wynika to bowiem z kosztu zorganizowania tak wystawnej imprezy. Nie powinno się jednak mówić o obowiązku wręczania wysokiej kwoty, ponieważ dawanie takiego prezentu jest wyłącznie wolą gości.

Zupełnie innego zdania jest pewna młoda mężatka, która twierdzi, że otrzymała od gości zdecydowanie za mało pieniędzy. Kobieta była bowiem przekonana, że za pieniądze otrzymane w prezencie będzie w stanie opłacić wesele oraz wyjechać w podróż poślubną. Niestety, rzeczywistość była nieco inna. Panna młoda od 80 osób otrzymała zaledwie 6 000 zł. Kobieta postanowiła o wszystkim napisać w mediach społecznościowych, wyznając, że według niej goście z niej zakpili i nie wywiązali się z pewnego obowiązku.

koperty

Słowa te wywołały nie małe oburzenie wśród Internautów, którzy dali do zrozumienia Pannie Młodej, że wesela nie robi się dla zysku. Być może, zgodnie z założeniami niektórych czytelników, goście widząc uroczystość zorganizowaną z przepychem mogli zwyczajnie uznać, że para młoda ma dużo pieniędzy i nie potrzeba dawać im drogich prezentów.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik