w

Dzień z życia podatnika…

Każdy z nas płaci podatki – czy to świadomie, czy też nie. Choć są osoby, które uchylają się na wszelkie możliwe sposoby od ich płacenia, to jednak ich nie omija, bowiem podatki zawarte są niemal w każdym produkcie, który nabywamy i w cenie każdej usługi, za którą przychodzi nam zapłacić, w tym nawet od tego, co zostało nam podarowane!

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak potężna może być to kwota. Zazwyczaj płacąc za coś nie zwracamy uwagi na podatek zawarty w cenie, który jak się okazuje może być całkiem sporą częścią całej kwoty. Pewien internauta postanowił opisać swój typowy dzień, z uwzględnieniem wszystkich wydatków oraz zawartych w nich podatków. Trzeba przyznać, że tego typu opis daje bardzo wyraźny obraz tego, jak system podatkowy wykorzystuje przeciętnego człowieka, szczególnie czytając ostatnie zdania z podsumowaniem jego życia. Jeśli interesuje was ten temat, zapraszamy do lektury!

 

 

6:30 – budzę się w swoim domu, za który płacę 112zł podatku rocznie, który został wybudowany na działce, za którą rocznie płacę 414zł podatku. Urzędnik pozwolił mi nawet wybudować garaż!
6:40 – włączam telewizor, za który każdego miesiąca płacę 15zł podatku
6:50 – jem śniadanie i robię poranną toaletę, za którą płacę VAT od zużytej wody i ścieków. Mało tego – segreguję śmieci, za co płacę 32zł miesięcznie

Kliknij przycisk Następna strona poniżej, aby przejść do dalszej części…

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik