w

Eksperci wydali ważny komunikat. Dzieci nie powinny oglądać tej bajki!

Każdy z rodziców z pewnością zna popularną wśród dzieci Świnkę Peppę. Jest to bohaterka kreskówki o tym samym tytule. Niedawno wyszły przerażające fakty na temat tej produkcji.

Naukowcy twierdzą, że dzieci nie powinny jej oglądać. Wielu rodziców nie ma bowiem pojęcia o tym, jak negatywnie specjaliści wypowiadają się o tej animacji. Nie da się ukryć, że kreskówka ta osiągnęła gigantyczny sukces i dzieci kochają główną bohaterkę. Jak się okazuje, Świnka Peppa jest jedną z głównych przyczyn autyzmu u dzieci. Dzisiaj ta postać jest niemal na każdych produktach codziennego użytku.

bajka

Eksperci są nią przerażeni, ponieważ pokazuje ona zachowania nieadekwatne do wieku. Peppa jest bowiem nieuprzejma, natomiast jej rodzice pozwalają na dość dziwne zachowania. Specjaliści wymienili wiele innych złych cech tej bohaterki w tym brak tolerancji, arogancje oraz syndrom wyższości. Pewna grupa rodziców skarżyła się, że ich dzieci naśladują zachowania bohaterki, dlatego zakazali im oglądania tej kreskówki. Sytuacja ta doskonale pokazuje, że warto przyjrzeć się zachowaniu bohaterów bajek, które oglądają nasze dzieci.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik