w

Gdy trafiła na oddział położniczy, lekarze bali się jej dotknąć. Wszystko przez olbrzymi brzuch…

Kiedy Oksana Kobletskaya i jej mąż Siergiej dowiedzieli się, że ponownie będą rodzicami, byli zachwyceni, ponieważ mieli już 3-letnią córkę, jednak chcieli mieć kolejne dziecko.

Kobieta uważała, ze rodzeństwo lepiej się wychowuje, a dziecko jest znacznie szczęśliwsze gdy ma brata lub siostrę. Niestety, ze względów finansowych, małżeństwo nie mogło zaplanować ogromnej rodziny, jednak dwójka dzieci była w sam raz. Bardzo szybko 36-latka dowiedziała się, że nie spodziewa się wyłącznie jednego noworodka. Była zaskoczona, bowiem nikt ani w jej rodzinie ani w rodzinie jej męża nigdy nie miał bliźniaków. Podczas jednego z badań USG, kobieta zauważyła, że lekarz denerwuje się i ponownie przeprowadza badanie. Ciężarna zaniepokoiła się przez to, że coś nie tak jest z maluchami. Po ponownym badaniu, lekarz poinformował ją, że spodziewa się ona nie bliźniaków, a pięcioraczków. Co więcej, na tym etapie ciężko było mieć pewność, i mogło się okazać, że płodów jest aż 6, jednak taka sytuacja zdarza się jedynie raz na 55 milionów ciąż.

brzuch1

Kobieta nie mogła uwierzyć w tę informacje, jednocześnie ciesząc się z tak dużej liczby maluchów i martwiąc się, czy poradzą sobie z mężem w ich wychowywaniu. Ich wszystkie plany zmieniły się gwałtownie, a para w kilka miesięcy musiała przygotować się na powitanie kilkorga dzieci. Poród zaczął się w 30 tygodniu a na Oksanę czekało w stanie najwyższej gotowości aż ośmiu lekarzy.

brzuch2

36-latka urodziła trzech chłopców oraz dwie dziewczynki, które natychmiast stały się gwiazdami Ukrainy. Taki poród miał bowiem miejsce w tym kraju po raz pierwszy, dlatego też wiele ludzi oszalało na ich punkcie. Dzisiaj, maluchy mają już kilka miesięcy a ich rodzice przyzwyczaili się do opieki nad tak liczną gromadką. Choć są bardzo zmęczeni, nie wyobrażają sobie, by choć jednego z dzieci miałoby zabraknąć.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik