w

Genialny przepis na naleśniki. Od teraz nie będziesz robić ich inaczej!

Czy kochasz delektować się naleśnikami, ale odstrasza Cię góra brudnych naczyń, które gromadzą się w kuchni po każdej ich produkcji?

Jeśli tak, to właśnie znalazłeś idealne rozwiązanie dla swoich kulinarnych rozterek! Dzięki tej metodzie przygotowania ciasta na ulubione naleśniki, możesz uniknąć używania zbędnego sprzętu kuchennego.

Co potrzebujesz? 1 jajka, 2 łyżek oleju, szklanki mąki, szczypty soli, 2 łyżeczek proszku do pieczenia, szklanki mleka oraz pustej butelki po wodzie mineralnej i lejka.

Sposób jest prosty: umieść lejek w przygotowanej wcześniej butelce, dodaj do środka wszystkie wymienione składniki, zakręć i porządnie wstrząśnij. Gotowe! Teraz pozostaje już tylko wylać przygotowane ciasto na rozgrzaną patelnię, upiec je i rozkoszować się smakiem pysznych naleśników, a przy tym cieszyć się brakiem stosu naczyń do zmywania.

A co z pozostałym ciastem? Bez obaw! Możesz je bezpiecznie przechować w tej samej butelce, wystarczy ją zakręcić i umieścić w lodówce. Jestem pewien, że następnego dnia ponownie sięgniesz po nią, by delektować się smakiem swoich ulubionych naleśników!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik