w

Głodzili swojego czteroletniego synka. Całe dnie był zamknięty w klatce, leżąc bez ubrań wśród swoich nieczystości.

Kilka dni temu, opieka społeczna z miasta Nowoukranka uratowała skrajnie niedożywione dziecko. Stan 4-letniego Władika Mołczenko odkryła jedna z pracownic socjalnych. Mimo wyraźnego sprzeciwu rodziców chłopca, ten został przetransportowani do szpitala. Wcześniej jednak, funkcjonariusze policji zmuszeni byli wyważyć drzwi do ich mieszkania.

Po przewiezieniu 4-latka do szpitala okazało się, że waży on zaledwie 6 kg, chociaż w tym wieku jego masa powinna być co najmniej dwa razy większa. Kobieta, która odkryła dramat jaki miał miejsce w domu 4-latka stwierdziła, że nigdy w życiu nie widziała tak wygłodzonego dziecka. Głodzenie Władika było świadomym działaniem rodziców chłopca.

klatka1

Według śledczych, jego ojciec, Aleksander Mołczenko celowo głodził 4-latka, chcąc zagłodzić go na śmierć, ponieważ był przekonany, że Władik nie jest jego biologicznym synem. Żona mężczyzny nie zrobiła natomiast nic, by uratować swojego synka, przez co została oskarżona o współudział w usiłowaniu zabójstwa chłopca. Ostatecznie zarówno rodzeństwo 4-latka jak i sam chłopiec zostały zabrane do sierocińca. Tam 4-latek wraca obecnie do zdrowia.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik