w

Gwiazdy PRL, za którymi oglądała się cała Polska. Niestety, zmarły w całkowitym zapomnieniu.

Pogrzeby tych celebrytów nigdy nie trafiały na pierwsze strony gazet. Podbili serca Polaków, a potem zniknęli i zostali zapomniani. Warto zapamiętać ich twarze. Możliwe, że przypadkowo wiele osób minęło ich groby idąc przez cmentarz. Te kobiety miały wspaniałe perspektywy, ale życie zweryfikowało ich sukcesy.

Pierwszą z wymienionych gwiazd była Teresa Tuszyńska. Jej pogrzeb był raczej prywatnym wydarzeniem. Kobieta zmarła w wieku 54 lat. Debiutowała w wieku 16 lat i została uznana za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek XX wieku. Niektórzy mogą ją znać z takich hitów jak „Do widzenia do jutra” czy „Nie będzie rozwodu”. W latach 60. była także modelką dla „Mody Polskiej”. Tuszyńska miała trzech mężów. Ich pierwsze dwa związki zakończyły się z powodu nadużywania alkoholu. To zrujnowało jej karierę filmową i ostatecznie doprowadziło do jej śmierci.

gwiazdy2

Męża Teresy Tuszyńskiej w tym czasie nie było nawet stać na pogrzeb. Inną wielką wówczas gwiazdą była Elżbieta Czyżewska. Mimo walki z alkoholizmem tak jak Tuszyńska dożyła 72 lat. Nazywano ją „polską Marilyn Monroe” i to nie tylko ze względu na urodę. Głównym powodem była rola, którą Maggie odegrała w „After the Fall”. To był pastisz słynnej seksbomby. W latach 60. przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie po śmierci krewnych uzależniła się od alkoholu.

gwiazdy1

Zmarła na raka przełyku w 2010 roku, a jej pogrzeb odbył się cztery miesiące później. Podobny los spotkał Marię Probosz znaną z rozbieranych ról. Mogliśmy ją zobaczyć m.in. w „07 zgłoś się”, „Tulipanie”, „Porno” czy „Zabij mnie glino”. Jej pochówek na cmentarzu ogłoszono dopiero w dniu jej pochówku. Aktorka była trzykrotnie zamężna i dzięki swojemu trzeciemu mężowi udało się wyleczyć z alkoholizmu. Zmarła na raka w 2010 roku. Kolejną seksbombą, która pojawiła się w „07 zgłoś się” była Nina Gocławska. Z powodu ciąży jej rola ograniczyła się do zaledwie dwóch odcinków. Gocławska była także tancerką baletową i prezenterką telewizyjną. Reżyserowała konkursy Miss Polonia i występowała w teatrze romskim. Zmarła w wieku 51 lat.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik