w

Im więcej masz lat, tym na więcej pytań będziesz w stanie odpowiedzieć! Spróbujesz się?

Jeśli macie więcej niż 40 lat, te pytania nie powinny zrobić na was żadnego wrażenia! Sprawdźcie, ile pamiętacie z tamtych czasów!

Kto w filmie "Psy" powiedział słynną kwestię: "Nie chce mi się z tobą gadać":

Po denominacji z 1995 r. 1 nowy zł odpowiadał wartości:

Quiz wiedzy dla osób 40+ - 14

 

Wiedza jest kluczowym elementem, który pomaga nam zrozumieć świat, w którym żyjemy, pozwala nam podejmować lepsze decyzje i osiągać cele. Bez wiedzy życie byłoby o wiele trudniejsze, a nasze cele i marzenia nieosiągalne. Człowiek bowiem potrzebuje coraz większej ilości informacji, by móc skutecznie funkcjonować w otaczającym go świecie.

Czy znajdziesz się w gronie nielicznych?

Dziś wychodzimy do was z bardzo interesującym quizem wiedzy o świecie. Taka tematyka quizu posiada sporo pozytywów, a najważniejszy z nich jest to, że obejmuje ona dużo różnych sfer życia, jak choćby polityka, kinematografia czy chemia. Uczestnicząc w zabawie nie tylko sprawdzisz wiedzę o najważniejszych zdarzeniach czy pozycjach, ale też rozszerzysz posiadaną wiedzę na temat kluczowych obszarów. Wszystko zostało przygotowane w bardzo lekkiej formie i nie powinno zająć nikomu więcej niż parę minut. Jesteście gotowi przetestować swoją wiedzę? Powodzenia!

Jak wrażenia po skończeniu testu? Poradziliście sobie z pytaniami, czy jednak jakieś Was pokonały? Punktacja Was zadowala? Zachęcamy do podzielenia się swoim wynikiem poniżej, a także podania naszego quizu znajomym – niech wasi bliscy także sprawdzą swoją wiedzę!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik