w

Jest najmłodszym dzieckiem z obowiązkową dietą. Gdy miał 13 miesięcy ważył 20 kg.

Ten chłopiec to najmłodsza osoba na diecie. Mając zaledwie 13 miesięcy ważył prawie 20 kg. Dziecko ma restrykcyjną dietę – zjada 500 kcal w ciągu jednego dnia. Jego rodzice długo szukali pomocy, ale na szczęście choroba chłopca została ostatecznie opanowana.

Matka chłopca mówi, że zaraz po porodzie wszystko było prawie idealnie. Po porodzie jej syn ważył 3,5 kg i zdobył 10 punktów w skali Apgar. Przez pierwsze 10 dni nic nie przewidywało problemów, z którymi będą się teraz borykać. Po pięciu tygodniach okazało się, że dziecko waży 5,5 kg. Lekarz śmiał się, że kobieta ma bardzo dobre mleko. W tamtym czasie ani lekarz, ani rodzice nie przejmowali się jego wagą. Jednak po tygodniu moi rodzice zostali skierowani do szpitala.

otylosc

Maluch przytył 700 gramów w 7 dni. Inne dzieci przybierają na wadze w ciągu miesiąca. Chłopiec od urodzenia był karmiony wyłącznie mlekiem, więc początkowo jego rodzice się nie martwili. Niestety badania potwierdziły, że maluch ma problem z tarczycą i powiększoną wątrobę. W tym czasie kobieta zauważyła, że ​​jej syn ma pewne rysy twarzy. Po dalszych badaniach okazało się, że chłopiec ma problem z hormonami. Lekarze początkowo podejrzewali wrodzony przerost nadnerczy, ale dalsze badania wykluczyły tę diagnozę. Niestety nadal nikt nie wiedział, co jest nie tak z dzieckiem. Lekarze zalecili obserwację, mówiąc, że przerośnie on taki przyrost masy ciała. W wieku 6 miesięcy ważył 11,5 kg.

otylosc2

Nie wiadomo, co powoduje otyłość chłopca, ale jej konsekwencje są dla niego tragiczne. Dziecko ma niedoczynność tarczycy, egzemę, astmę, zmiany w budowie serca i wysokie ciśnienie krwi. Jest na ostrej diecie odchudzającej i jak dotąd nie zna smaku słodyczy i słonych potraw. Rodzice karmią go co trzy godziny według ściśle zaplanowanej diety. Zdrowie malucha utrudniało jego rodzicom kupowanie zwykłych przedmiotów. Ponieważ maluch ma 8 miesięcy, musi nosić specjalne pieluchy, które są dostępne tylko w aptece. Matka chłopca miała też problem z zakupem ubrań. Część z nich trzeba było przerobić. Podobnie z butami. Nie wspominając o wózkach dziecięcych i rowerkach. Rodzice musieli też radzić sobie z nieprzyjemnymi słowami ludzi. Wiele osób obrażało dziecko pary oraz dawało im „dobre rady”, aby nie dawali synowi jedzenia, ponieważ i tak jest za gruby. Wśród jego zdjęć były przypadkowe komentarze, że kobieta skrzywdziła dziecko. Na szczęście otyłość chłopca została opanowana. Kilka miesięcy temu skończył 2 lata i jest bardzo szczęśliwym dzieckiem. Udało mu się nawet schudnąć 4 kg. Wraz z jego dietą zmieniła się dieta całej rodziny.

 

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik