w

Judasz w Kościele. Tak proboszcz określa parafiankę, która zgłosiła policji przekroczenie limitu osób na mszy!

W Wielki Czwartek w jednym z kościołów w powiecie kolskim zjawił się patrol policji, który został wezwany przez zatroskaną przekroczeniem dopuszczalnego limitu osób parafiankę. Funkcjonariusze wobec tego podjęli czynności i zweryfikowali liczbę osób przebywających w świątyni, co stanowiło podstawę do poinformowania Sanepidu o złamaniu obowiązujących obostrzeń.

Do sieci trafiło teraz zdjęcie nietypowego ogłoszenia, wystosowanego przez proboszcza do parafian apropo czwartkowego wydarzenia. Jego autor nie przebierał w słowach, a osobę, która poinformowała funkcjonariuszy o łamaniu obostrzeń porównał do Judasza, który ponad 2000 lat temu zdradził Jezusa. Jego zdaniem podobna sytuacja miała także miejsce w tutejszym kościele, gdzie zgłoszenie sprawy spowodowało poinformowanie Sanpeidu oraz nałożenie na parafię kary finansowej, która ma zostać sfinansowana… ze środków zebranych na ofiarę.

Pełną treść ogłoszenia możecie przeczytać na poniższym zdjęciu:

Źródło: Facebook

Pod postem z ogłoszeniem nie brakuje wielu krytycznych i niepochlebnych komentarzy, zarówno w kierunku autora powyższego ogłoszenia, jak i parafianki, która rzekomo miała poinformować o sprawie policję. Na razie jednak nie wiadomo jak dotkliwa ma być kara, którą wystosuje Sanepid.

Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Popieracie stanowisko duchownego, czy może pani, która wypełniła obywatelski obowiązek?

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik