w

Kochali się podczas skoku ze spadochronem. Gdy wylądowali, nie było im do śmiechu.

Na jednym z blogów instruktora skoków spadochronowych, Alexa Torresa, kilka dni temu pojawił się film, który wzbudził spore poruszenie – pokazał on Alexa oraz jego koleżankę z pracy, zakochanych, wykonujących skok spadochronowy.

To wydarzenie stało się nie tylko tematem gorących dyskusji, ale również wpisało się w historię jako pierwszy taki przypadek. Federalna Organizacja Lotnictwa szybko zareagowała, wskazując, że wszelkie działania mogące odwrócić uwagę pilota w trakcie lotu naruszają federalne przepisy bezpieczeństwa. W związku z tym podjęto śledztwo w tej sprawie, mające wyjaśnić wszelkie okoliczności i ewentualne konsekwencje.

skok1

Porucznik Ed Whiting z lokalnego departamentu policji poinformował, że zakochani nie zostaną ukarani finansowo, jak początkowo zakładano. Decyzja ta może być zaskakująca, ale wydaje się, że karanie za miłość w nietypowych okolicznościach nie byłoby adekwatne.

skok

David Chrouch, szef firmy, w której pracował Torres, podjął natomiast szybką decyzję o zwolnieniu mężczyzny, choć kwestia losu kobiety wciąż pozostaje otwarta. Choć z jednej strony zdarzenie to wywołało niepokój i dezaprobatę, z drugiej strony przyniosło darmową reklamę firmie. Ostatecznie, to, co się wydarzyło, będzie jeszcze długo komentowane i analizowane z różnych perspektyw.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik