w

Kompletnie pijany kierowca uciekał przed policją. W aucie znajdowała się dwójka małych dzieci.

Policja na Śląsku zatrzymała 25-latka, który kierował samochód po wpływem alkoholu. Mężczyzna mając ponad 2 promile, przewoził dwójkę dzieci. Grozi mu za to 5 lat więzienia. Policjanci, zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy dostali kilka dni temu.

Mężczyzna pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie chciał się zatrzymać. Przez kilka minut uciekał przed funkcjonariuszami, jeżdżąc całą szerokością drogi i wjeżdżając przy tym na chodnik. W pewnym momencie, policjanci wyprzedzili kierowcę, po czym zablokowali mu drogę i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Mężczyzna zamknął się jednak w samochodzie, dlatego funkcjonariusze musieli siłą wyciągnąć go z pojazdu.

 

pijany

 

Dzieci, które jechały wraz z kierowcą, miały trafić pod opiekę 35-letniej matki, lecz gdy ta przybyła na miejsce, okazało się, że ona również jest pijana. 25-latek został zabrany do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał postawiono mu zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu, narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia oraz niewykonywania poleceń funkcjonariuszy. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik