w

Ksiądz spędził 9 miesięcy w więzieniu za wykorzystanie nastolatki. Kiedy wyszedł został proboszczem.

Duchowny, który przez kilka lat przebywał w amerykańskim więzieniu, dziś jest proboszczem w jednej z polskich parafii. Ksiądz w zakładzie karnym odbywał wyrok za wykorzystanie nieletniej dziewczynki. Do sytuacji tej doszło w polonijnej parafii w New Britain, gdzie duchowny wykorzystał 17-letnią dziewczynę.

Jak sam twierdzi, chciał pomóc nastolatce, którą wykorzystał taksówkarz, dlatego umówił się z nią na spotkanie w jej domu. Początkowo dopytywał ją o sytuację z taksówkarzem, po czym zaczął ją dotykać, a następnie przycisnął ją do kanapy i wykorzystał. Sprawa niedługo potem trafiła na policję, a duchowny przyznał się do współżycia z nieletnią. Uważał jednak, że chciał w ten sposób pokazać jej, że stosunek z mężczyzną może być przyjemny.

proboszcz

Ostatecznie, poszedł on na ugodę, a w zamian otrzymał łagodniejszy wyrok. Po 9 miesiącach spędzonych w więzieniu wrócił do Polski, gdzie od razu został proboszczem w niewielkiej parafii. Kuria nie poinformowała jednak Watykanu o tym, że proboszczem został ksiądz, który wykorzystał 17-letnią dziewczynę. Po ujawnieniu całej sprawy z udziałem duchownego, kuria zawiesiła go jednak w pełnieniu obowiązków.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik