w

Kształt pępka może powiedzieć kilka ciekawych rzeczy na temat Twojego charakteru. Nieprawdopodobne, ale się sprawdza!

Pępek to nic innego jak blizna, którą posiada każdy z nas. Jest to pozostałość po pępowinie, którą byliśmy połączeni z organizmem naszej mamy w trakcie, kiedy jeszcze przebywaliśmy w jej brzuchu. Zazwyczaj jego kształt to kwestia dość indywidualna, jednak jak się okazuje można wyróżnić kilka różnych rodzajów ludzkich pępków, w zależności od ich wyglądu i kształtu.

Może się wydawać, że rodzaj naszego pępka jest rzeczą zupełnie nieistotną, jednak na świecie powstało wiele naukowych teorii oraz przeprowadzono sporą ilość badań, które miały określić zależność pomiędzy kształtem pępka a cechami charakteru jego właściciela. Szerzej sprawę opisał pewien niemiecki psycholog, który w swojej książce „Zrozumieć siebie poprzez pępek” spróbował określić to, w jaki sposób kształt naszej blizny z czasów, kiedy byliśmy jeszcze w brzuchu mamy wpływa na nasz charakter, i jakie jego cechy są z nim silnie związane.

 

 

Jeśli zatem chcesz poznać z jakimi cechami charakteru wiąże się kształt waszego pępka, wystarczy że przyrównacie go do powyższego obrazka. Dzięki temu będziecie w stanie ustalić, jaki typ pępka posiadacie. Na kolejnych stronach znajdziecie opis każdego z nich, jak i wymienione cechy charakteru, z jakimi w większości przypadków jest on bezpośrednio powiązany.

Kliknij przycisk Następna strona poniżej, aby przejść do opisów…

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik