w

Lekarz uznał, że musi… wyssać mocz pacjenta. Przerażony mężczyzna zgodził się na to.

Na pokładzie samolotu China Southern Airlines lecącym z Guangzhou w Chinach do Nowego Jorku kilka tygodni temu rozegrały się sceny rodem z filmu. Po kilku godzinach lotu jeden z pasażerów zaczął skarżyć się na złe samopoczucie.

Jeden z lekarzy, który był wówczas na pokładzie, zdecydował, że musi odessać mocz. Objawy pasażera były dokuczliwe. Miał wzdęty żołądek i obficie się pocił. Dlatego steward zapytał, czy na pokładzie jest lekarz. Wtedy Zhang Hong i Xiao Zhanxiang natychmiast ruszyli na ratunek. Stan pacjenta był krytyczny. Mężczyzna doznał silnego bólu i objawów szoku. Lekarz szybko odkrył, że pacjent miał problemy z prostatą, które spowodowały przepełnienie pęcherza.

Razem szybko zbudowali prymitywny cewnik złożony z rurki do maski tlenowej, igły strzykawki i słomek. Próbowali przebić pęcherz pacjenta, ale zabieg się nie powiódł, ponieważ igła była za mała. Dr. Zhang, który  na co dzień pracuje w szpitalu Jinan w Kantonie i zdecydował się osobiście wyssać mocz pacjenta. Całe zajście zostało nagrane telefonem przez innego pasażera.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik