w

Lekarze alarmują. Każdy z nas powinien znać znaczenie tego symbolu na kosmetykach!

Kobiety potrafią wycisnąć swoje ulubione kosmetyki do ostatniej kropli. Każdej z pań zdarzyło się nie rezygnować z ulubionej szminki, mimo że była naprawdę stara. Chociaż silna potrzeba dalszego używania produktów kosmetycznych często wygrywa, może to również sporo nas kosztować.

Dr. Heidley King, dermatolog ze SKINNEY Medical Spa, wyjaśnia bardzo ważną kwestię. Używanie starych produktów do makijażu naraża wiele kobiet na infekcje oczu lub stany zapalne skóry, które mogą prowadzić do zaczerwienienia, grudek, wysypek, pęcherzy i obrzęku skóry. Strach jest uwierzyć, że produkty do pielęgnacji, których używa prawie każdy, mogą wyrządzić tego typu szkody. Na przykład, jeśli używamy przeterminowanego kremu przeciwsłonecznego, szanse na to, że produkt ochroni skórę, są minimalne.

oznaczenie

Jeśli nie mamy pewności, czy produkt, którego używamy, nadal nadaje się do użytku, wystarczy zastosować się do tych porad. Należy poszukać znaku na opakowaniu, który wygląda jak otwarty pojemnik z kremem. Przedstawia on informacje o tym, do kiedy można używać produktu od momentu otwarcia. Tylko produkty, których okres przydatności do zużycia przekracza 30 miesięcy, nie są opatrzone tym symbolem. Warto więc sprawdzać datę ważności naszych produktów i zadbać o swoje zdrowie. Pozbycie się drogiego produktu, który nie jest używany zbyt często, może być trudne, ale z pewnością ​​potencjalny ból i koszty leczenia będą znacznie gorsze.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik