w

Lekarze alarmują. Osoby po czterdziestce powinny odstawić leki zawierające ibuprofen!

Lekarze bardzo często swoim pacjentom przepisują ibuprofen, będący popularnym środkiem na różnego rodzaju bóle. Mimo to, że tabletki te usuwają ból, nie leczą jego przyczyny.

W rezultacie, przyzwyczajamy się do bólu i w taki sposób mija dzień po dniu. Co więcej, jego regularne zażywanie szkodzi zdrowiu. Eksperci ostrzegają, że niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak Ibuprofen zwiększają ryzyko wystąpienia niewydolności serca.

lek

Zamiast tego można użyć dużo bezpieczniejszych substancji naturalnych, które dadzą nam identyczny efekt, jednak nie wywołają skutków ubocznych. Jedną z nich jest pochodząca z Azji kurkuma, będąca rośliną o niesamowitych właściwościach leczniczych. Używa się jej w medycynie tradycyjnej od wieków i leczy wiele przyczyn bólu. By samemu go wyleczyć, należy połączyć łyżkę tej przyprawy z sokiem z cytryny i szklanką miodu, po czym wymieszać to i dodać do kubka ciepłej herbaty. Taki napój natomiast należy pić trzy razy dziennie.

lek1

Dzięki temu ból minie, a co więcej napój taki można pić codziennie. Według wielu lekarzy kurkuma skutecznie pomaga w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów. Eksperyment ten trwał 6 tygodni, podczas których przebadano 109 chorych. Niektórzy z nich otrzymali 800 mg ibuprofenu, natomiast pozostali otrzymali 2000 mg kurkumy. Jak się okazało druga grupa badanych miała dużo lepsze rezultaty. Badanie to potwierdza, ze kurkuma jest znacznie skuteczniejsza niż ibuprofen.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik