w

Małżeństwa z dużą różnicą wieku nie bywają tak kolorowe, jak można przypuszczać!

Najnowsze raporty opublikowane przez specjalistów zajmujących się badaniami dotyczącymi naszego społeczeństwa mówią jasno: im mężczyzna później decyduje się na zawarcie małżeństwa, tym jego małżonka jest młodsza. Taka różnica wieku w związku niekoniecznie może być dobrze odbierana przez ogół społeczeństwa, choć nie oznacza to, ze decyzja o zawarciu małżeństwa przez taką parę jest błędem.

Często na taką decyzję wpływ ma bardzo wiele czynników, których patrząc z boku można w pierwszej chwili nie zauważyć. Jako jeden z najważniejszych dla panów powodów wymienia się jednak znudzenie dotychczasową drugą połówką i chęć wprowadzenia zmian w swoim życiu. Bardzo często bowiem mężczyźni w sile wieku czują się na tyle stabilnie finansowo, a także posiadają zdecydowanie wyraźniejsze poczucie siebie oraz swoich celów, że postanawiają zmienić swoją dotychczasową partnerkę. Z kolei dla młodych kobiet związanie się ze starszym i dużo bardziej doświadczonym życiowo facetem także wydaje się być kuszącą opcją, głównie ze względu na ich bardziej życiowe podejście do życia.

 

 

Często pojawiają się również argumenty sugerujące, że młode panie wyłapują starszych mężczyzn tylko po to, aby ci byli w stanie zaspokoić ich potrzeby finansowe. Jest to jednak bardzo błędne myślenie, które wiele kobiet, tak jak i kobietę z historii przedstawionej na poniższych slajdach, może doprowadzić do niemałego zawodu. Istnieją bowiem mężczyźni, którzy całe swoje życie byli sami, a młodsza żona jest im potrzebna tylko po to, aby się nimi zająć na stare lata, kiedy ci nie będą już w stanie samodzielnie funkcjonować. Niekoniecznie jednak posiadają oni na tyle rozbudowane zasoby finansowe, które mogłyby zaspokoić ich potencjalną młodszą partnerkę, a jedynie odrobinę odłożonego grosza na czarną godzinę.

 

Nie od dziś panuje przekonanie, że osoby, które pobierają się w późniejszych latach swojego życia, tworzą dużo bardziej trwałe i udane małżeństwa. Ciężko jednak o to, aby małżeństwo było w pełni udane, jeśli od początku jedna ze stron widziała w nim tylko sposób na utrzymanie się i pozbycie się wszelkich problemów finansowych, nawet jeśli w grę wchodziło prawdziwe uczucie pomiędzy dwoma zakochanymi osobami. A co by uważacie o tym temacie? Jesteśmy ciekawi waszych opinii!

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik