w

Matka niepełnosprawnego dziecka wyraziła swoje zdanie o aborcji. Mocne słowa!

Ustawa zakazująca aborcji w Polsce wywołała nie mały skandal. Pewna matka, wychowująca nieuleczalnie chorego syna jest oburzona tym, że ktoś popiera tą ustawę.

Jej syn, ma zespół Smith Magenis, który objawia się opóźnieniem umysłowym, bezsennością i wadami wrodzonymi układu sercowo-naczyniowego oraz mózgowia. Kobieta musi się nim opiekować 24-godziny na dobę. W związku z skandalem, dotyczącym zmiany w prawie, matka chłopca postanowiła wyrazić własne zdanie. Kobieta zaznaczyła, że w całej tej sytuacji chodzi o szacunek do życia, jednak w pierwszej kolejności powinno chodzić o szacunek do życia matki. Bez niej bowiem nie byłoby przecież dziecka.

Matka chłopca dodała również, że wiele matek decyduje się na aborcję, ponieważ nie otrzymuje żadnej pomocy ze strony państwa, przez co nie stać ją na wychowywanie dziecka. Swoją wypowiedź, kobieta podsumowała w dość mocny sposób. Powiedziała ona, że dopóki nie zapewni się godnych warunków życia dzieciom nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom, nikt nie ma prawa mówić kobiecie co ma robić, dlatego też ona sama jest przeciwna zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik