w

Mąż, którego kontroluje żona, żyje znacznie dłużej. Zostało to udowodnione naukowo!

Mówiono: „Szczęśliwa kobieta, szczęśliwe życie”. Nowe badania wykazały, że większa prawda kryje się w słowach „kontrolująca kobieta, zdrowsze życie”. Wcześniejsze badania wykazały, że małżonkowie mogą wpływać na ich zdrowie i długość życia. Jednak ostatnie badanie rzuca światło na to, dlaczego zaborcze kobiety powinny być cenione.

W jaki sposób mąż może odnieść korzyść bycia kontrolowanym przez żonę? Okazuje się, że mężczyźni, którzy są nieszczęśliwi w małżeństwie ze swoją kontrolującą żoną, mają mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę. Według badań przeprowadzonych przez socjologa z Michigan State University. Nawet jeśli choroba się rozwinie, mają większe szanse na skuteczne leczenie dzięki nękaniu swoich żon. Hui Liu, główny badacz, powiedział, że może to być spowodowane tym, że niektóre kobiety „kontrolujące” stale monitorują stan zdrowia swoich mężów.

maz2

Zwłaszcza jeśli są w złym stanie zdrowia lub cierpią na choroby, takie jak cukrzyca, które wymagają częstych badań lekarskich. Jednak mężowie mogą być niezadowoleni z ciągłego narzekania na to, co robić. Czy to nie jest denerwujące? Ponieważ cukrzyca jest siódmą najczęstszą przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych, odkrycie to jest ważne. Badanie, w którym przeanalizowano wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 1228 małżeństw w wieku od 57 do 85 lat z ponad 5-letnim stażem, kwestionuje wcześniejsze założenia. Mówi się, że nieszczęśliwe małżeństwo jest synonimem choroby, a tym samym krótszego życia.

maz1

Jednak stwierdzono, że zbyt duża kontrola może również powodować przytłaczający stres u małżonków. Później natomiast wszystko się zmienia. Wiele badań wykazało, że stres małżeński może być szkodliwy dla ciała, serca i umysłu. Specjalne badanie populacji 11 000 Duńczyków w wieku powyżej 11 lat wykazało, że osoby mające wyjątkowo wymagających partnerów były o 50 do 100% bardziej narażone na przedwczesną śmierć niż osoby prowadzące spokojniejsze życie.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik