w

Mężczyzna na rowerze kopie 5-latkę. Nagranie wywołało burzę w sieci!

Rowerzysta kopnął 5-latkę, ponieważ ta nie zeszła mu z drogi. Ojciec dziecka nagrał całą sytuację swoim telefonem, a samo nagranie udostępnił w Internecie. Internauci są zszokowani zachowaniem mężczyzny i mają nadzieję, że zostaną wobec niego wyciągnięte konsekwencje.

Od wielu lat trwają dyskusje na temat tego, jak powinien wyglądać ruch rowerowy. Piesi oraz kierowcy samochodów od dawna narzekają na zachowanie rowerzystów. Niezwykle często zdarza się bowiem, że usiłują oni przeciskać się między przechodniami bądź samochodami stojącymi w korku. Niestety, dochodzi przez to do wielu wypadków.

 

 

Do identycznej sytuacji doszło kilka tygodni temu w belgijskiej miejscowości Verviers. 5-letnia dziewczynka spacerowała tam wraz z rodzicami po ośnieżonej ścieżce. W pewnym momencie tuż za nimi pojawił się rowerzysta poruszający się z bardzo dużą prędkością. Mężczyzna ostrzegł pieszych klaksonem, jednak dziecko nie zdążyło zejść mu z drogi. Rowerzysta, w chwili mijania 5-latki, kopnął ją w plecy, w wyniku czego dziecko przewróciło się na ziemię. Całą sytuację nagrał ojciec dziewczynki. Jak twierdzi, po zdarzeniu próbował zatrzymać rowerzystę, jednak ten odjechał tłumacząc, że mogli zejść mu z drogi.

5-latka w wyniku kopnięcia doznała jedynie lekkich potłuczeń. Ignorancja mężczyzny poruszającego się rowerem rozwścieczyła jednak jej ojca, który postanowił nagłośnić całą sprawę publikując wykonane przez siebie nagranie w Internecie i powiadamiając o wszystkim odpowiednie służby. Internauci, którzy obejrzeli nagranie są zszokowani zachowaniem rowerzysty i twierdzą, że powinien ponieść konsekwencje za swoje zachowanie.

 

 

Cała sprawa rozpowszechniła się do tego stopnia, że policja wydała za rowerzystą list gończy. Ostatecznie, mężczyzna zgłosił się na komendę policji kilka dni po zdarzeniu, twierdząc jednak, że nie zdawał sobie sprawy, że kopnął dziewczynkę. Za uderzenie 5-latki grozi mu nawet rok więzienia.

 

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik