w

Mężczyzna wykorzystał 9-latkę i zamknął ją w wersalce. Psychiatrzy wydali swoją opinię w tej sprawie.

Pewien mężczyzna jest sądzony za wykorzystanie 9-letniej dziewczynki. Stan psychiczny pedofila nie był pewien, ale w końcu eksperci wydali opinię. Sprawca został aresztowany kilka miesięcy temu. Najpierw brutalnie wykorzystał 9-latkę, a następnie zamknął ją na kanapie.

Dziewczynę uratował jej brat i policja. Była hospitalizowana z poważnymi obrażeniami fizycznymi. Dopiero niedawno mogła zeznawać. Stan psychiczny oprawcy był niestabilny, dlatego w lipcu powołano zespół ekspertów. W jej skład wchodzili psychiatrzy, psycholog i seksuolog. W rozmowie z mediami, rzecznik prokuratury wyznał, że z opinii biegłych wynika, że sprawca miał ograniczoną poczytalność w chwili popełnienia przestępstwa, co oznacza, że będzie mógł odpowiadać przed sądem, bowiem miał zdolność rozpoznawania swoich czynów.

wersalak2

Pierwotnie mężczyźnie groziło 15 lat więzienia. Prokuratura postawiła następujące zarzuty: znęcanie się nad nieletnim ze szczególnym udręczeniem i nakłanianie do aktywności seksualnej. Złożono również nowy zarzut usiłowania zabójstwa. Za to drugie przestępstwo może nawet spodziewać się dożywotniego więzienia. Jednak opinia biegłych może mieć wpływ na orzeczenie. Dziennikarzom udało się również dotrzeć do przyjaciela 24-latka. Opowiadał on, że mężczyzna zawsze był nadpobudliwy seksualnie. Okazało się, że w wieku 18 lat był na psychiatrii sądowej szpitala o zaostrzonym rygorze.

wersalka

Powodem był atak na nieletnią w 2012 roku. Dotarli także do osoby, która przebywała z nim na oddziale. Opowiedziała ona o tym, że zatrzymany jest kompletnie chory. 24-latek opuścił szpital w zeszłym roku, aby przyjechać na terapię. Eksperci doszli do wniosku, że dalsze leczenie w areszcie nie jest wymagane. Sąd przez 11 miesięcy usiłował dowiedzieć się, gdzie jest i dlaczego nie odpowiada na kolejne wezwania. Pewnego dnia doszło jednak do tragedii.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik