w

Myślisz, że to proste? Sprawdź się!

Chcesz się sprawdzić? Albo po prostu spędzić kilka minut na fajnej zabawie? Quiz wiedzy ogólnej to świetna opcja – niezależnie od tego, czy lubisz testować swoją wiedzę, czy po prostu szukasz ciekawego przerywnika w ciągu dnia. Pytania są zróżnicowane, więc nudno nie będzie. Jeden moment jesteś w starożytnym Rzymie, drugi – w świecie najnowszych technologii.

Quiz składa się z 15 pytań z trzema wariantami odpowiedzi. Wybierasz jedną i przechodzisz do kolejnego pytania. Na końcu zobaczysz wynik oraz ocenę, którą możesz udostępnić. To też świetny pretekst, by zachęcić innych do wspólnej zabawy – kto wie, może odkryjesz u siebie talent do quizów, albo przynajmniej zdobędziesz kilka ciekawych faktów na kolejne spotkanie ze znajomymi?

Dobrze Ci idzie! Oto kolejne pytania:

Oscar Wilde jest autorem „Ducha z Canterville”.

1. FAŁSZ
2. PRAWDA

Za jaką książkę otrzymał Nogrodę Nobla Stanisław Reymont?

1. Chłopi
2. Ziemia obiecana

Do tragików ateńskich nie zaliczamy:

1. Eurypidesa
2. Leonidasa
3. Sofoklesa

Według powtarzanej niegdyś legendy, dzieci miały bać się porwania przez czarną:

1. Wołgę
2. Warszawę
3. Syrenę

Pierwszym Polakiem, który otrzymał literacką Nagrodę Nobla był:

1. Henryk Sienkiewicz
2. Władysław Reymont
3. Bolesław Prus

Richard Wagner był:

1. Pisarzem
2. Kompozytorem
3. Malarzem

W fabryce czekolady Willy Wonka członkowie plemienia Loompalandia mają obsesję na punkcie…

1. Cukru
2. Owoców
3. Kakao

Jakie miasto ma legendę o dwóch koziołkach walczących na ratuszowej wieży?

1. Poznań
2. Pacanów
3. Wrocław

Jak miał na imię kapitan Żbik?

1. Stanisław
2. Jan
3. Karol

Co wynalazł Ludwik Pasteur?

1. Telefon
2. Pralkę
3. Szczepionkę przeciw wściekliźnie
Następne pytanie…

Został jeszcze jeden krok!


Udostępnij ten quiz, aby poznać swój wynik:

facebookUdostępnij

Want more stuff like this?

Get the best viral stories straight into your inbox!
Don`t worry, we don`t spam

Quizy wiedzy ogólnej to nie tylko zabawa – to również test naszej pamięci, ciekawości i refleksu. Ich fenomen polega na połączeniu rozrywki z edukacją w wyjątkowo przystępnej formie. Miliony ludzi każdego dnia rozwiązują quizy w internecie – w pracy, w domu, w autobusie. To nowoczesna łamigłówka, która wciąga już od pierwszego pytania. W quizach nie chodzi tylko o zdobycie wysokiego wyniku. Chodzi o emocje: radość z poprawnych odpowiedzi, zaskoczenie przy trudnych pytaniach, śmiech z własnych pomyłek. To właśnie ta mieszanka sprawia, że quizy są tak wciągające. Nie bez znaczenia jest fakt, że wynik można łatwo udostępnić i porównać z innymi. To zaproszenie do rywalizacji i zabawy w gronie przyjaciół czy rodziny. Quizy budzą w nas ducha gry i chęć bycia „tym, który wie najwięcej”. A jednocześnie nie mają w sobie presji szkolnego sprawdzianu. Można do nich podchodzić tyle razy, ile się chce – i z każdym razem uczyć się czegoś nowego.

Quizy dają poczucie sprawczości – pokazują, że nasz umysł działa, pamięta, kojarzy. To buduje pewność siebie i zachęca do dalszego rozwoju. W dzisiejszym świecie to bardzo potrzebna forma aktywności – lekka, pozytywna, a jednak rozwijająca. Quizy są dla każdego i o wszystkim – dlatego wciąż zyskują na popularności.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik